Председателят на Следствения комитет на Руската федерация Александър Бастрикин е разпоредил да се установи защо Паметникът на съветската армия в Добрич е осъмнал с надписи срещу войната в Украйна.
Според комитета това е "оскверняване от вандали", образувано е наказателно дело.
В прессъобщението на руския Следствен комитет се казва още, че "паметникът на съветските воини освободители е поруган".
Един от надписите гласи "Катин 1940" с препратка към убитите полски офицери по заповед на Сталин в Катинската гора. Личи и друго послание – "Буча 2022". То насочва към убийствата на цивилни граждани в близкия до украинската столица град, извършени от руските военни.
Изписана е буквата Z, символ на руските военни части в Украйна, който мнозина сравняват с хитлеристката свастика. Има и надпис "82 години кръв по ръцете".
Следственият комитет ще разследва и обстоятелствата около "оскверняването от вандали на паметник" в град Тапа в Естония.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2252
10
30.11 2022 в 23:58
-2910
9
08.04 2022 в 07:46
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
2945
8
08.04 2022 в 00:19
5169
7
07.04 2022 в 22:59
16744
6
07.04 2022 в 22:43
3352
5
07.04 2022 в 22:24
България е НАТО и ЕС.
Значи, че расия е наш враг.
2878
4
07.04 2022 в 22:18
Ами защото не можем да ви понасяме бе!
7450
3
07.04 2022 в 22:12
15073
2
07.04 2022 в 21:49
7450
1
07.04 2022 в 21:22
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци