На 1 юни празнуваме Международния ден на детето.
Празникът води началото си от Световната конференция по въпросите на детското здраве, състояла се в Женева през 1925 година. Идеята за отбелязване на този ден идва през 1925 година, когато китайският генерален консул в Сан Франциско събира няколко китайски деца сираци и ги води на празника на лодките-дракони (китайски празник, водещ началото си от древността и свързан с пролетното равноденствие).
По-късно неговата инициатива е продължена, като независимо от благотворителната акция в САЩ и в Европа се провежда международна конференция по въпросите на детското здраве. През 1949 г. денят официално е обявен за Международен ден за защита на децата. А през 1950 г. 1 юни за първи път е честван едновременно в 51 страни по света.
В София и страната ще има специални програми и концерти за всички деца.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
Ивелин Михайлов обяви края на Исторически парк
В ПП не знаели, че се формира ИК за издигане на Гюров за президент
Откриха мъртва обявената за издирване туристка в Пирин