Почетоха паметта на българските военни, които загинаха преди 13 години в база "Индия" в Кербала.
При трагичния инцидент загинаха петима български военни, а десетки бяха ранени.
При атаката срещу българската база "Индия", камион цистерна с атентатори самоубийци се вряза в базата и се взриви.
Загинаха майор Георги Качорин, офицерски кандидати Иван Инджов, Антон Петров и Свилен Киров. Ден по-късно от раните си в болница в Багдад загина и старши лейтенант Николай Саръев.
Ритуали в памет на загиналите бяха извършени в Карлово, Казанлък, Плевен, Благоевград, Горно Драглище, Русе.
В панихидите се включиха и близки на загиналите.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18216
1
27.12 2016 в 21:32
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден