Възрастните хора с най-ниските пенсии ще получат по 40 лева великденски добавки, съобщи пресслужбата на Министерския съвет.
Постановлението на кабинета е одобрено днес на подпис.
За целта правителството ще отпусне 50 млн. лева. Те ще се вземат от бюджета на държавното обществено осигуряване за 2015 г.
Добавките се плащат еднократно.
Имащите право на тях са хората, чийто сбор от пенсии, заедно с добавките и компенсациите към тях, за месец април 2015 г. е до 286 лева включително.
Добавки ще получат пенсионерите с доходи до линията на бедност.
На същия принцип бяха разпределени добавките и за Коледа в края на 2014 г. за пенсионерите. Тогава по 40 лв. получиха близо 1.3 млн. пенсионери.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен