Новото метро вече върви от Попа до Красно село, ама празно. Пътници ще вози от април или май.
Това стана ясно от думите на шефа на "Метрополитен" инж. Стоян Братоев в общинската комисия по транспорт.
Строителството на подземната железница вече е приключило, но все още вървят изпитания на автоматичните системи. Те се правят от компанията "Сименс", обясни Братоев, цитиран от Медиапул. Той допълни, че е възможно изпитанията да приключат и по-рано, затова не може да се ангажира с официална дата за пускането на метрото от "Красно село" до центъра.
Отсечката от центъра до бул. "Владимир Вазов" се очаква да бъде пусната през лятото.
Все още не е приключило изграждането на станциите от "Красно село" до "Овча купел". Те трябва да са готови в началото на 2020 г., а след това и по тази отсечка ще текат изпитания.
Сериозни проблеми с подземни води по част от трасето забавиха изграждането на третата линия.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7943
1
17.12 2019 в 16:33
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци