Новото метро вече върви, ама празно. С пътници - през април

OFFNews 17 December 2019 в 15:43 4572 1
Новото метро вече върви, ама празно. С пътници - през април

Новото метро вече върви от Попа до Красно село, ама празно. Пътници ще вози от април или май.

Това стана ясно от думите на шефа на "Метрополитен" инж. Стоян Братоев в общинската комисия по транспорт.

Строителството на подземната железница вече е приключило, но все още вървят изпитания на автоматичните системи. Те се правят от компанията "Сименс", обясни Братоев, цитиран от Медиапул. Той допълни, че е възможно изпитанията да приключат и по-рано, затова не може да се ангажира с официална дата за пускането на метрото от "Красно село" до центъра. 

Отсечката от центъра до бул. "Владимир Вазов" се очаква да бъде пусната през лятото. 

Все още не е приключило изграждането на станциите от "Красно село" до "Овча купел". Те трябва да са готови в началото на 2020 г., а след това и по тази отсечка ще текат изпитания. 

Сериозни проблеми с подземни води по част от трасето забавиха изграждането на третата линия. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    7943

    1

    OtSofia

    17.12 2019 в 16:33

    Надали в света има по-грозна нова метростанция! Да му мислят ошешавените пътници. И Метрополитен да престане да ни манипулира със сименса си - това е възможно най-евтината чешка версия, напомняща досущ на допотопния дизайн на софийските трамваи.
     
    X

    Карл Бушби - човекът, който 27 години върви към дома си и обиколи света пеша