С над 50 ТИР-а започна блокадата на ГКПП-тата ни с Турция - "Капина Андреево" и "Лесово".
Това е втора блокада на границата с Турция за последната седмица. На 9 май над 200 ТИР-а направиха километрична блокада на граничния пункт и спряха работата му с Турция в знак на протест. Причина за недоволството е отношението на турските власти, което българските превозвачи определят като „системен тормоз“. Те споделят, че настояват за равнопоставеност между български и турски превозвачи. Сегашната практика според тях нарушава международните разпоредби и ги поставя в неравностойно положение.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен