Не съм аз човекът, който проби системата на НАП, заяви в интервю за bTV Кристиян Бойков, който бе обвинен за теч на лични данни от агенцията.
Бойков сподели, че в ареста е получил нервен срив и че е имало "неудобно въпроси и леки заплахи" и бил притискан да признае, че е извършителят на хакерската атака.
„Има за какво да съм притеснен, защото цяла България се е обърнала срещу мен. Конкретно за случая не се притеснявам толкова”, каза той.
Акцията в офиса му продължила около седем часа. Момчето се притеснило много, когато го закопчали с белезници. Убеден е, че ГДБОП е стигнал до него след сигнал и вярва, че всъщност цел на атаката е компанията, в която работи.
„Резултатите върху фирмата са точно такива. От една седмица сме като под обсада”, коментира на свой ред работодателят му Георги Янков. Той допълни, че иззетият компютър е криптиран заради сигурността на клиентските данни.
"Не бих се нарекъл вълшебник, както каза премиерът. Аз съм просто един 20-годишен ученик”, коментира Кристиян.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
8005
2
22.07 2019 в 14:31
Интересно дали данните на това момче са в архива. И дали въобще има разлики между оригиналната база данни и тази в архива. Дали някой случайно не е премахнал данните на определени лица преди да го разпространи ...
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск