Едно дете остава в болница след хранително отравяне в градина

Мая Младенова 11 May 2024 в 15:09 2081 0
Детска градина

Снимка Александра Маркарян

Детска градина

Едно от децата, които получила хранително отравяне в детска градина в Сливен, остава в болница, съобщава Нова тв.

Общо 48 деца проявиха симптоми на отравяне, след като са се хранили със сандвичи с яйце и сирене.

РЗИ са взели проби от кухнята на детското заведение, а от понеделник храната няма да бъде приготвяна там, а ще бъде доставяне в индивидуални опаковки от друга детска градина.

Първи симптоми са проявили 5- и 6-годишните деца, а след тях и няколко от 4-годишните. Децата са получили повръщане и болки в стомаха.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026