Темата за военнопленничеството, за съжаление, е актуална от древни времена до наши дни. Снимките, на които се вижда в какво състояние се завръщат военните и незаконно държаните цивилни от руски плен, обикалят целия свят и предизвикват вълни от възмущение.
Акции, в подкрепа на военнопленниците и техните семейства, се провеждат всяка седмица в големите градове на Украйна. Подобни инициативи се организират и в европейските страни.

В България събития в защита на военнопленниците ще има на 29 юли в Пловдив, на площад "Съединение" и на 30 юли в София, в градинката до Народен театър "Иван Вазов" и на 1 август във Велико Търново, до паметника "Майка България".

И трите събития започват в 19:30 и свършват в 20:30. Целта е всички неравнодушни да покажат, че са съпричастни към болката и на тези, които са в плен, и на техните семейства. Сред пленниците има и етнически българи - бесарабски, таврийски и кримски.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Емил Дечев: Няма ''наши'' хора. Има престъпления
Кандев напуска МВР
От днес веригите предлагат ''Кошница с грижа'' за 6 месеца: вижте кои се включиха
Демерджиев: Успех на Кандев, вкл. в политическата му кариера