30 деца от детска градина във Варна са преминали през инфекциозната клиника в болница "Св. Марина" със съмнение за хранително отравяне. Оказва се обаче, че симптомите на децата - температура и повръщане, се дължат на чревна инфекция.
Децата посещават детска градина "Слънчо" и са на възраст между 3 и 7 години.
18 от децата са приети за лечение в болницата, като 5 от тях са на системи.
От болницата обясняват, че става въпрос за "малък епидемичен взрив на чревна инфекция".
Взети са микробиологични изследвания. Резултатите трябва да покажат какво е причинило заразата. Те ще са готови до три дни.
Лабораторните изследвания на децата ще покажат точно какво е причинило заразата, това ще стане до три дни.
Детската градина е затворена за пълна дезинфекция.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"