Мария Цънцарова кани партиите на предизборен дебат, ГЕРБ и ПП вече казаха ''да''

OFFNews 18 March 2026 в 23:50 10220 4
Мария Цънцарова

Снимка Фейсбук/ Мария Цънцарова

Мария Цънцарова

Уволнената от Би Ти Ви водеща Мария Цънцарова, която след раздялата си с телевизията обяви новия си независим проект "Извън ефир", отправи официална покана към формациите с най-големи шансове за влизане в следващия парламент според социологическите проучвания. Тя предлага голям предизборен дебат ''очи в очи" с избирателите, който да се излъчва на живо онлайн.

Дебатът ще се проведе при ясни правила, без ''удобни'' въпроси и ще бъде излъчван на живо онлайн.

Цънцарова посочва, че реализирането на инициативата зависи от две условия. Първото е свързано със събирането на необходимите средства за зала, техника и екип. Второто условие е участието на самите политически сили.

„Това е покана към политиците, които имат смелостта да участват в дебат по ясни правила“, заявява тя, като подчертава, че фокусът ще бъде върху отговорите на важните за обществото въпроси.

ГЕРБ и ПП са първите, които откликнаха на поканата за дебат. Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов потвърди участието на своята формация чрез видеообръщение, като заяви готовност да изпрати представители от партията, които да участват в предстоящия дебат.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    -1243

    4

    Октим

    19.03 2026 в 18:01

    Много ми е интересно как ще реагират гербаджийските мутри на “неудобни“ въпроси? Нещо, което за тях до сега е било немислимо ...

    4057

    3

    IvoIvo

    19.03 2026 в 11:10

    Бързи, смели, сръчни :)

    5164

    2

    Mateevk

    19.03 2026 в 07:35

    Да, ще изпрати представители, което означава, че няма да видим и останалите т.нар. лидери, с които спорове не могат да се водят. Те могат само да изнасят монолози, а ние трябва да слушаме и да си записваме бисерите им. Почти като в Северна Корея. А "представителите" ще се ръфат като улични помияри.

    4005

    1

    Niko Kolev

    19.03 2026 в 07:05

    Ама М'Бацѐ няма да го видим, налЕ?

     
    X

    Д-р Семерджиев: Здравеопазването е концесия на ГЕРБ, ще получим още от същото