Националният етнографски музей обяви кампания за набиране на предмети от периода на социализма за попълване на фондовете си и съставяне на експозиции.
Притежателите на интересни предмети от времето между 1944 и 1989 година могат да ги дарят на музея, а той се ангажира да поддържа личен контакт с всеки дарител.
Ако имате вещи от посочения период (дрехи, опаковки от шоколади, партийни книжки, играчки, сервизи и др.), можете да ги предоставите на хората, които ще се погрижат за тях и ще им вдъхнат нов живот, призовават от музея.
Ремонтът на експозиционните зали на Националния етнографски музей почти приключи, с което се отварят нови възможности за реализиране на изложби и проекти, допълват оттам.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна