Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) наложи глоба от 50 хил. лв. на таксиметрова компания заради имитация.
Производството пред КЗК е образувано след сигнал от телевизионното предаване „Господари на ефира”, както и по искане на „О’Кей Супертранс” АД.
Комисията установи, че „СК Стил Транс” ЕООД поставя на таксиметровите си автомобили стикери с изображения, които са изключително сходни с тези, използвани от „О`КЕЙ Супертранс“ АД, което дружество е дългогодишен участник на пазара на таксиметрови услуги в гр. София. Сходният външен вид на такситата на „СК Стил Транс” ЕООД може да въведе в заблуждение потребителите относно реалния превозвач, което е в ущърб на конкурента „О`КЕЙ Супертранс“ АД.
С решението Комисията постановява прекратяване на нарушението, което подлежи на незабавно изпълнение.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35235
4
28.04 2016 в 14:32
Поздрав!
83938
2
28.04 2016 в 11:34
19501
1
28.04 2016 в 10:36
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци