Samsung Electronics очаква спад с 29% на оперативната си печалба за последното тримесечие на 2018 година заради по-слабите продажби, съобщи Би Би Си.
Южнокорейският технологичен гигант прогнозира, че тя ще е в размер на 9,7 млрд. долара.
Това е първият подобен спад за Samsung от 2 г. насам.
Освен пред по-ниските продажби, Samsung е изправен пред ожесточената конкуренция на Apple и китайски производители. Компанията очаква по-ниска с 11% печалба и през първото тримесечие на 2019-а.
През последните години Samsung се радваше на постоянно увеличение в печалбите. Новината за спада идва, след като от Apple прогнозираха понижение в своите приходи и печалби. От американската компания посочиха като главна причина спада на търсенето на смартфони на китайския пазар.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел