Протест под надслов "Да спрем грабежа на "Софийска вода" се организира днес от 9,30 ч. пред сградата на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР).
За протеста има разрешение от Столична община, уточниха инициаторите в писмо до OFFNews.
Протестиращите искат ново обществено обсъждане на цената на ВиК услугите на "Софийска вода". Вчера част от тях - адв. Стефан Сталев, адв. Захари Генов, Венцислав Митовски и Стоян Грозданов, внесоха искане до председателя на КЕВР във връзка с предложението на "Софийска вода" за поскъпване с 18% на водата в столицата. То бе върнато от КЕВР за преработване.
Те искат ново обществено обсъждане за цената и напомнят, че е в ход дело срещу предишното увеличение на цената на водата от КЕВР.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци