
България, Полша, Унгария, Словакия и Румъния ще поискат от ЕС финансовата помощ за пострадалите от вноса от Украйна земеделски производители да продължи и през цялата 2024 година.
Това каза в Брюксел министърът на земеделието и храните Кирил Вътев.
България е получила писмо от Европейската комисия, в което се предлага таванът да стане 280 хил. евро, като досега той беше 250 хил. евро. Предвижда се помощта да се изплаща до 31 март 2024 г.
В отговор през Министерство на финансите ние сме изразили позиция да няма таван. Днес повторих това наше предложение пред еврокомисар Войчеховски и му припомних, че сме изпратили до него писмено становище. От своя страна той каза, че ние сме единствената държава в ЕС, която иска тази държавна помощ да няма таван, а в регламента се посочва друго.
Вътев добави, че радговорите продължанат онлайн на 22 ноември.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
нещото
Борислав Михайлов подаде оставка: Горд съм от постигнатото
Bad Horse
Републиканците в Сената на САЩ блокираха милиарди помощ за Киев
Bad Horse
Републиканците в Сената на САЩ блокираха милиарди помощ за Киев
Муню
Никулденски клетници: Костадинов и Цончо Ганев снимат как празнуват с консерви