Над 7 млн. лева са били преведени днес късно следобед от АЕЦ „Козлодуй” на „Уестингхаус”, твърди агенция "Фокус".
Българската електроцентрала се обслужва от 10 банки. В момента се проверява през коя банка е изнесено плащането, но то фигурира между банковия обмен, пише информационната агенция.
Късно тази вечер вицепремиерът Екатерина Захариева е заявила пред "Фокус", че няма информация за извършено плащане и че служебното правителство не е подписвало никакъв договор във връзка със 7 блок на АЕЦ „Козлодуй”.
Захариева подчерта, че не счита за редно служебно правителство да поема ангажименти за важни, дългосрочни и стратегически проекти.
Вицепремиерът се е ангажирала с проверка дали 7 млн. лева са били преведени на американската компания „Уестингхаус” и е уверила, че ако се окаже вярно, че е извършено плащане, лицата, които са превишили правомощията си, със сигурност ще бъдат наказани.
„Уестингхаус” беше посочена като евентуален изпълнител на проекта за изграждане на 7 блок на АЕЦ „Козлодуй”. Според предварителните договори нямаше обявена финансова стойност на проекта.
























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18.10 2014 в 08:28
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
17.10 2014 в 23:46
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кремъл щастлив, че Тръмп не го смята вече за пряка заплаха
София е в топ 5 за евтин туризъм на канадски портал
Манол Глишев: Днешните протестиращи са хора, които не се задоволяват с малко (видео)
Ню Йорк Таймс: Зеленски отслаби надзорниците в държавните компании и създаде условия за корупция
Прогноза за 2026 г.: Путин напада Европа, а Китай - Тайван
Откога Румен Радев стана обикновен гражданин