1475 трудови злополуки са регистрирани в Националния осигурителен институт за първото полугодие на 2012 г., съобщиха от НОИ.
1116 са злополуките на работното място или при работа, извършвана в интерес на предприятието. При отиване или връщане от работа злополуките са 359.
В резултат на по-високия брой инциденти при отиване или връщане от работа трудовите злополуки за първото полугодие на годината са със 104 повече от тези за същия период на миналата година.
Регистрираните смъртни случаи при трудови произшествия през първото полугодие на тази година са 35, от които 30 на работното място. В сравнение с първото полугодие на 2011 г. смъртните злополуки са с 2 по-малко.
В резултат на трудовите инциденти са загубени общо 64 311 календарни дни.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"