Ако проблемът със средствата на „Напоителни системи” не се реши, вече ни е писнало и ще започнем да бием и да чупим.
Това каза пред протестиращите пред сградата на Министерство на земеделието и храните (МЗХ) Константин Тренчев – председател на КТ „Подкрепа”, цитиран от Агенция „Фокус”.
Пред сградата на министерството се събраха близо 500 души. Искането на работниците е да се гарантира съдбата на дружеството и изплащане на заплатите на служителите до края на годината.
„Не може да се полага труд, а той да не се заплаща. Ако вие не работите, селата, градовете, ще се наводняват. Тази дейност, която е за държавата, трябва да се плаща от държавата”, обясни Тренчев.
„Искаме да работим и да си взимаме заплатите, ние казваме какъв е проблемът, а министерството го решава, така трябва да се действа и ще се борим за това, което ни се полага”, каза още Константин Тренчев. Протестиращите се заканиха, че ако няма резултат от днешната среща, ще се стигне до по-сериозни стачни действия.
Протестиращите скандираха: „Искаме парите си”. Основните искания на протестиращите са министерството да изплати на „Напоителни системи” дължимите средства за извършени дейности, разходите за охраната на язовирите, да има ясна представа за състоянието и бъдещето на дружеството в политиките на МЗХ, както и да се гарантира ритмичното изплащане, в пълен размер, на заплатите на работещите и служителите в системата до края на 2013 година.
В 11.00 часа е планирана среща със земеделския министър Димитър Греков.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.10 2013 в 13:53
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.10 2013 в 13:53
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.10 2013 в 13:13
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.10 2013 в 13:09
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.10 2013 в 13:06
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.10 2013 в 12:48
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.10 2013 в 12:31
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.10 2013 в 12:10
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие