Ивет Лалова не успя да се класира за финала в бягането на 200 метра на европейското първенство по лека атлетика в Хелзинки.
Лалова обаче постигна вече голям успех на турнира.
В четвъртък 28-годишната състезателка взе златен медал във финала на 100 м с време 11.28 секунди.
С този резултат тя донесе първа титла в късия спринт в историята на българската лека атлетика.
Победителка в бягането на 200 м стана европейската шампионка Мириам Сумаре от Франция.
България няма да има и свой състезател при мъжете на европейското в Хелзинки, след като и Петър Кременски отпадна на полуфинал.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец