За касиране на изборите в турските избирателни секции настоява лидерът на РЗС Яне Янев. Янев смята, че мандатите в 42-рото Народно събрание трябва да бъдат преразгледани.
Именно вотът в Турция обърна крайния резултат от предсрочните парламентарни избори, проведени на 12 май. С тези гласове ДПС отнеха мандати от ГЕРБ в 42-то Народно събрание
Председателят на РЗС ще внесе исканията си към Конституционния съд в понеделник.
Според Яне Янев гласовете от изборните секции в Турция са били фалшифицирани. От РЗС са установили множество нарушения на Изборния кодекс в изборния ден.
Партията на Яне Янев не успя да прескочи 4-процентовата бариера за влизане в 42-рото Народно събрание.
Незадоволителните резултати на РЗС Янев обясни с „цялостното опорочаване на вота“. По думите на лидера на РЗС на 12 май ГЕРБ и БСП са действали в „задкулисно съглашение“.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20.05 2013 в 13:43
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
20.05 2013 в 08:37
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Радев плаши с руски ядрен удар срещу Украйна