Премиерът Бойко Борисов е на официално посещение в САЩ, по време на което ще се срещне с американския държавен глава Барак Обама. Очаква се да бъде обсъден напредъкът на България по разследването на атентата в Бургас.
Визитата на министър-председателя е по покана на президента.
Това е първата среща на Обама с лидер на страна-членка от ЕС след преизбирането му през ноември.
Двамата ще се срещнат в 22 ч. българско време в Белия дом.
По план разговорът ще продължи около 40 минути. Основните теми ще бъдат членството на България в НАТО, както и българското участие във военните операци в Афганистан.
Очаква се да бъде засегнат въпросът със съдебната реформа у нас. Най-вероятно ще бъдат обсъдени и резултатите от разследването около атентата в Бургас.
На срещата в Белия дом ще присъстват още вътрешният министър Цветанов, военният министър Аню Ангелов и външният министър Николай Младенов.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
03.12 2012 в 10:59
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
03.12 2012 в 09:37
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Проклятието подейства: Англия - Гана 0:0