Провеждането на шествие „Безсмъртен полк“ се прекратява със заповед на кмета на Столична община Йорданка Фандъкова, съобщиха от "Московска" 33.
Столична община не съгласува провеждането на шествието, като въпреки този отказ организаторите и участниците се събират на сборния пункт на пл. „Св. Ал. Невски“ с намерение да проведат планираното от тях мероприятие. Участниците заявяват, че ще използват руски и съветски знамена, които в настоящата обстановка могат да се тълкуват като символи на подкрепа за войната на Русия срещу Украйна.
По данни от сектор „Общинска полиция“ в района на сборния пункт, както и на крайната точка на заявеното шествие – Паметника на Съветската армия в Княжеска градина – се събират групи от граждани с противостоящи искания.
За да не се допусне конфронтация и нарушаване на обществения ред, провеждането на несъгласуваното шествие „Безсмъртен полк“ се прекратява.
Съгласно разпоредбите на Закона за събранията, митингите и манифестациите при прекратяване на мероприятието, участниците са длъжни да се разотидат, а полицията да предприеме необходимите действия за непровеждане на шествието.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5154
1
09.05 2023 в 10:27
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна
Политико: Кабинетът на Радев е приятелски настроен към Кремъл, но бяга от открита конфронтация с Брюксел
Политико: Кабинетът на Радев е приятелски настроен към Кремъл, но бяга от открита конфронтация с Брюксел
Въпреки отнетия лиценз 250 000 полици на ''ДаллБогг'' остават валидни
Димитър Стоянов: България спира оръжието за Украйна