Ватманката, която блъсна 11-годишно дете с колело в района на ул. "Граф Игнатиев" и ул. "Солунска" в София днес, е била с 20-годишен професионален опит, съобщиха от Столичната община.
Пострадалото момиче е било в стабилно състояние. Настанено е в Отделението по неврохирургия и в момента се правят редица изследвания. Към момента няма опасност за живота на детето.
Сигналът за инцидента е бил подаден около 13.35 ч.
По разказ на очевидци, детето е било затиснато под скарата на трамвая. Момичето е било влачено около 10 метра. "Трудно дишаше, беше с раницата на гърба ѝ и, може би, благодарение на раницата се е спасила“, разказа очевидецът Тони пред bTV.
11-годишното дете е било контактно към момента на пристигане на екипите и е прегледано на място. С него е бил и възрастен придружител, който не е пострадал.
В момента се извършва преглед на записите от камерите в района, които ще дадат по-точна представа за обстоятелствата, при които е възникнал инцидентът.
Столичната община е в постоянна координация с компетентните органи и очаква резултатите от проверката, за да бъдат изяснени всички факти по случая.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2252
5
12.11 2025 в 20:53
24373
4
12.11 2025 в 19:10
-8795
3
12.11 2025 в 19:07
-1243
2
12.11 2025 в 18:25
-8795
1
12.11 2025 в 18:23
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие