Откриха ешерихия коли във водата в Добрич, съобщават от Регионалната здравна инспекция.
Водата не е годна за пиене. На гражданите се препоръчва да използват бутилирана вода от търговската мрежа, а водата от резервните съдове да се преварява.
След десетки сигнали за влошено качество на водата в Добрич след поройните дъждове в края на миналата седмица взетите на 3 септември проби показват отклонения от здравните изисквания. Седем от девет проби съдържат колиформи, Ешерихия коли и Брой колонии, сочат микробиологичните изследвания, извършени от РЗИ.
Днес здравната служба е взела нови проби за изследване.
Следете новините ни в :















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен