Столични полицаи задържаха при опит да напусне страната 25-годишен банков служител, откраднал 500 000 лева, съобщи на сайта си МВР.
Разследването е започнало след постъпила информация в отдел „Икономическа полиция“ – СДВР за банков служител, който неправомерно е присвоил над половин милион лева от клиенти на банката. Мъжът е попълвал собственоръчно платежни нареждания от името на клиентите, след което прехвърлял сумите в различни сметки, до които имал достъп.
След проведени бързи оперативно-издирвателни действия, 25-годишният банков служител е задържан непосредствено преди да напусне страната. По случая е образувано досъдебно производство Предстои материалите да бъдат докладвани в Софийска градска прокуратура.
През февруари в Монтана започна дело срещу мъж, който чрез компютърна измама е получил неправомерно 192 770 лева.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5
1
04.08 2023 в 11:50
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци