Шок с неизвестен произход причинил смъртта на бежанката в Хасково, съобщиха от здравното министерство, цитирани от bTV.
Според изследванията на младата жена и нейните роднини няма данни те да са страдали от остро заразно заболяване.
Директорът на болницата в Хасково обясни, че жената е починала от остра вирусна инфекция, която при нея е протекла много бързо. Това е характерно за хора, които са в силно стресово състояние, допълни лекарят, като подчерта, че няма епидемиологична опасност в региона.
22-годишната иракчанка почина на път за болницата във вторник. Други шестима мигранти, нейни роднини, бяха приети в инфекциозното отделение на болницата в Хасково с диагноза вирусна чревна инфекция с неспецифичен обрив, мозъчен отток.
Роднините на починалата жена са в стабилно състояние и са оставени за наблюдение в болницата.
Те не представляват заплаха за околните, съобщи изпълнителният директор на болницата Георги Гелов.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
13.01 2016 в 20:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие