Въпреки уверенията, че ваксина срещу коронавируса няма да бъде налична поне през следващите 12 до 18 месеца, екип учени от Оксфорд твърдят, че е възможно това да се случи още тази есен, пише "Таймс".
"Може би през септември“, прогнозира професорът по имунология Сара Гилбърт. Тя споделя пред изданието, че вероятността ваксината, която екипът й е разработил, да бъде ефективна е 80%. Тестването върху хора може да започне през следващите две седмици.
Правителството на Обединеното кралство е готово, ако тестът бъде успешен, да финансира производството на първите милиони дози, така че ваксината да бъде незабавно достъпна за обществеността.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
България изпревари Италия, Испания и Хърватия по чистота на водата в морето
Елена Йончева сигнализира Европол и Интерпол за политическа злоупотреба с лични данни заради Пеевски
Охрана не пусна китаристa на Guns N'Roses Slash във VIP зоната на холивудска премиера
Президентът Йотова в Карлово: Левски превърна свободата в национален идеал