91-годишен пловдивчанин, с множество придружаващи заболявания, оцеля след COVID-19. Случаят е прецедент за страната, съобщиха от УМБАЛ „Пловдив“.
Възрастният мъж е изписан от лечебното заведение в много добро състояние и вече се възстановява в дома си.
„Освен напредналата възраст, която е безспорен рисков фактор, болният имаше и множество съпровождащи заболявания като сърдечна, дихателна, бъбречна недостатъчност, захарен диабет, артериална хипертония. Или казано по друг начин – беше полиморбиден пациент“, поясни един от лекуващите медици – д-р Живко Данчев пред bTV.
Как точно е станало заразяването не може да се каже, тъй като вирусът вече може да се срещне на много места.
Пациентът е от Пловдивския регион. Приет е в болницата в тежко състояние заради отслабената си имунна система.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен