Федерер и Джокович продължават в Мелбърн

OFFNews 26 януари 2020 в 14:58 1389 0

Шесткратният шампион Роджър Федерер се класира за 15-и път за четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия.

Поставеният под номер 3 швейцарски Маестро отстрани унгареца Мартон Фучович с 4:6, 6:1, 6:2, 6:2 след малко повече от два часа игра.

Федерер допусна единствен брейк в седмия гейм, след което загуби първия сет, но до края на мача доминираше и отпусна на опонента си само още пет гейма.

Той реализираше ранен пробив във всеки един от следващите три сета. Роджър завърши с 44 печеливши удари срещу 36 непредизвикани грешки.

За място на полуфиналите Федерер ще играе срещу номер 100 в световната ранглиста Тенис Сандгрен (САЩ), който по-рано днес отстрани 12-ия поставен Фабио Фонини (Италия) със 7:6(5), 7:5, 6:7(2), 6:4.

Действащият шампион Новак Джокович също се класира за четвъртфиналите в Мелбърн, след като надигра в три сета Диего Шварцман с 6:3, 6:4, 6:4 за малко над два часа игра. За място на полуфиналите той ще спори с Милош Раонич. Канадецът също записа чиста победа над хърватина Марин Чилич – 6:4, 6:3, 7:5.