Българинът загуби с 4:6 6:3 5:7 от Себастиан Корда

Светлин Вълчев 19 юни 2024 в 19:28 1335 0

Григор Димитров

Снимка Getty images

Григор Димитров не игра най-добрия си тенис и допусна поражение от световния номер 22 Себастиян Корда. Българинът стигна само до 4 възможности за пробив, а съперникът му до цели 14. Роденият в Хасково българин вкара само 62% от първите си сервиси. Допусна 2 пробива, като вторият бе решаващ.

Първите 6 гейма бяха лесно спечелени от сервиращия. Той постигна само 1 пробив от 4 възможни, докато американецът имаше цели 12 възможности.

При 3:3 Григор започна с двойна грешка. В следващите 2 точки Корда направи хубави ретури и Григор бе поставен в положение 0-40. Успя да доведе гейма до равенство, благодарение на сервиса си.

Пробив за Корда

При 40-40 Григор допусна още една двойна грешка. В следващата точка Корда вкара хубав ретур, взе инициативата и след дефанзивен слайс от българина завърши по правата от бекхенд. Следващия гейм бе спечелен от Корда.

Българинът сервираше за оставане в сета при 3-5. Не вкара нито един първи сервис в първите 3 точки, от които не спечели нито една. Това доведе световния 22 до 3 поредни сетбола. В следващите 3 точки Григор продължаваше да разчита на 2-рия си сервис, но спечели и 3-те след лесни грешки от Корда. В следващите 2 точки вкара хубави сервиси и намали на 4:5.

1:0 сета за американеца

В следващия гейм Корда отново сервира безупречно и спечели гейма на 15 - 6:4 за американеца.

Григор спечели едва 5 точки при сервис на Корда, а американецът спечели цели 95% от точките при вкаран първи сервис. Той игра много агресивно, разчиташе играта си на мрежата и заслужено поведе в резултата.

Втори сет

При 1:1 гейма във втория сет Григор отново се озова в ситуация 15-40. Спаси първата точка за пробив с хубав форхенд по диагонала, а втората с ас.

Корда имаше трета възможност да спечели подаването на българина, но в следващата допусна грешка от бекхенд и резултатът отново стана 40:40. В следващите 2 точки Григор направи 2 аса и поведе във втория сет - 2:1.

В следващия гейм Григор достигна до 15-30 при сервис на Корда. Влезе в дълго разиграване, което спечели, и достигна до 2 точки за пробив.

Пробив за Григор

Корда спаси първата възможност с хубав форхенд, но във втората българинът отново влезе в разиграване и дочака грешка от бекхенд на Корда - 3:1.

В следващите геймове и двамата си взимаха геймовете без проблем.

Българинът изравнява сетовете

При 2:5 Григор имаше сетбол при сервис на Корда. Американецът все пак успя да вземе подаването си и принуди 10-ия в световната ранглиста да сервира за спечелването на сета. Българинът бе категоричен с гейм, спечелен на 15, и изравни резултата - 1:1.

Пробив за американеца в последния момент

Корда спечели първия гейм от третия сет и стигна до равенство в сервиса на Григор. Българинът допусна двойна грешка, а в следващата точка съперникът му направи хубав ретур. Със следващия си удар насочи по диагонала от форхенд. Григор нямаше отговор и Корда поведе с 2:0

Григор се връща в мача

В следващия гейм обаче Григор стигна до 15-30. В следващата точка направи прекрасна комбинация къса-лоб и стигна до 2 точки за връщане на пробива. Нужно бе само да вкара топката в корта. Световният номер 22 допусна грешка и Григор върна пробива.

При 3:4 за Корда се стигна до 40:40 в подаване на Григор. Той вкара хубав първи сервис, за да стигне до предимство, а в следващата точка спечели дълго разиграване и изравни резултата - 4:4.

Победа за Себастиан Корда

Григор сервира за оставане в мача при 5:6. При 30:30 американецът направи впечатляващ минаващ удар и стигна до мачбол. Григор вкара първи сервис, който бе върнат в дълбочината на корта, и българинът прати топката аут от форхенд.

В следващия кръг американецът ще срещне Ринки Хиджиката, който по-рано днес победи Матео Арналди.