Двамата непълнолетни младежи, които бяха задържани при гонка в района на столичната болница "Токуда", същата вечер обрали и друг човек, като го ударили с юмрук в лицето и с палка по крака, съобщиха от Софийската районна прокуратура.
Около 4:30 ч. на 17 септември задържаните момчета - на 15 и 17 години, нападнали млад мъж, като взели 35 лева от него. Един от арестуваните ударил пострадалия с юмрук в лицето, а друг - два пъти с палка в крака.
Това е второ обвинение за непълнолетните.
Ден по-късно - около 2 ч. на 18 септември, двамата, заедно с убитото при преследване 18-годишно момче, нападнали две момичета в същия район. Тогава един от задържаните издърпал слушалките от едното момиче - на 18 години, и започнал да я души с тях. През това време другият взел чантата ѝ, в която имало 20 лева.
Именно тогава бе убит третият младеж, който е бил с обирджиите. След подадения сигнал пристигнали полицаи и започвала гонка. Един от униформените стрелял по 18-годишния, като преди това най-малко четири пъти извикал: "Спри, полиция, ще стрелям".
Майката на загиналия Светльо разказа, че синът ѝ никога не е бил обвиняем, заподозрян и задържан.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3000
5
20.09 2023 в 14:14
5
4
20.09 2023 в 13:40
3925
3
20.09 2023 в 12:15
4057
2
20.09 2023 в 11:39
1170
1
20.09 2023 в 11:01
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му