Съдийската колегия прие оставката на председателя на Софийския районен съд Методи Лалов. Предложението тя да бъде гласувана днес беше направено от Светла Петкова.
Оставката на Лалов беше подкрепена от осем души. Четирима бяха против. Част от членовете на съдийската колегия смятаха, че разглеждането на оставката на Лалов трябва да се случи през януари, защото той е поискал да бъде освободен от 1 февруари.
Методи Лалов подаде оставка успоредно с протеста на работещи в съда заради свръхнатовареността и отказа, според него, на ВСС да се реши този проблем.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен