Софийска градска прокуратура продължава разследването срещу братята Атанас и Пламен Бобокови,, които бяха обвинени от Специализираната прокуратура за участие в група за нерегламентирано управление на опасни отпадъци.
Специализираното правосъдие беше закрито през април 2022 г.
От прокуратурата припомнят, че по това досъдебно производство Атанас Бобоков е обвинен за това, че е ръководел организирана престъпна група, чрез която в период от около пет години, с користна цел, са извършвани престъпления престъпление по служба, лъжливо документиране, управление на отпадъци, с което е създадена опасност за живота на хората или немаловажни вреди за околната среда; управляване на отпадъци и трансграничен превоз на опасни отпадъци, както и за това, че е избегнал установяването и плащането на данъци в особено големи размери.
Брат му - Пламен Бобоков, е обвинен за участието си в организираната престъпна група. Софийската градска прокуратура прекрати друго наказателно производство срещу тях.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
За какво са протестите в Украйна? Отговорът на една доброволка, близка и до Федоров, и до Сирски
Адвокатът на Цветан Василев смята, че Пепи Ервото не е между живите
За какво са протестите в Украйна? Отговорът на една доброволка, близка и до Федоров, и до Сирски
Путин: Подвизите на военни от Северна Корея, помогнали на Русия, никога няма да бъдат забравени
Ивайло Мирчев: България с единия крак е на Запад, а с другия в потъващия кораб на Путин