

Софийският градски съд спря вписването на новото ръководство на "Автомагистрали" ЕАД, става ясно от решение на СГС, взето вчера.
Изпълнителният директор на дружеството Стоян Беличев, както и другите двама членове на Съвета на директорите, са подали молба в съда за спиране на вписването на новото ръководство на Автомагистрали и обявяване за нищожно решението на министъра на регионалното благоустройство и развитие Виолета Комитова.
Основният мотив е нарушение на член 21 от Закона за публичните предприятия, според който Съветите на директорите и надзорните съвети на публичните предприятия, категоризирани като "големи", се състоят най-малко от петима членове.
Комитова предложи нови трима членове, както беше и досега.
Определението на съда е, че вписването на новото ръководство и заличаването на старото е спряно до решаване на спора.
След като миналата седмица шефът на Автомагистрали публикуваше отворени писма до министъра чрез сайта на дружеството, а Комитова му отговаряше през пресцентъра на МРРБ, те се срещнаха и заровиха томахавката. На срещата между двамата Беличев обеща приемственост.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи
Администрацията на Тръмп моли Европа за яйца
Тръмп говорил с Путин: Има ''много голям шанс'' войната да приключи