Пиян полицай блъсна колата на румънка на ГКПП "Илинден".
Случката е от понеделник сутринта, а за нея съобщи днес пресцентърът на прокуратурата.
Полицаят М.Т. е ударил Сеата на румънката на трасе "Изход" - при потегляне на заден ход и маневриране.
Жената излязла от колата и видяла, че номерът на Сеата й е паднал, а част от предната решетка е счупена.
М.Т. е младши полицейски инспектор в РУ на МВР - Гоце Делчев. При тестването му за наличие на алкохол в кръвта техническото средство е отчело концентрация от 2,49 промила. Той е бил придружен до Филиала за Спешна медицинска помощ, където е дал кръв за изследване на концентрацията на алкохол в кръвта.
Опелът, каран от на полицая, е иззет. Установено е, че колата е собственост на община Хаджидимово и е използвана от Областна дирекция на МВР-Благоевград "по договор за заем за послужване".
Полицаят е задържан за срок до 24 часа по Закона за МВР.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец