Най-малко шестима души са загинали в резултат на урагана „Оскар“ в Куба, където повече от една трета от населението вече е без ток четири дни след общото спиране на електроснабдяването, предаде АФП.
„За съжаление, са загинали шестима души в община Сан Антонио дел Сур“, в източната провинция Гуантанамо, заяви снощи кубинският президент Мигел Диас-Канел в реч, излъчена по държавната телевизия.
Освен Сан Антонио дел Сур, лошото време е засегнало и град Имиас, разположен в същата провинция. „В тези два района имаше наводнения на исторически безпрецедентни нива“, добави той.
„Революционните въоръжени сили и Министерството на вътрешните работи поемат ръководството на спасителните операции в тези общини на Гуантанамо, където някои райони все още са недостъпни“, заяви държавният глава в социалната мрежа „Екс“.
Ураганът „Оскар“, който навлезе на сушата в неделя вечерта с ветрове със скорост, доближаваща се до 130 км/ч, преди да отслабне до тропическа буря, окончателно се отдалечи от кубинската територия през изминалата нощ.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол