Определени са датата и мястото за втората среща на американския президент Доналд Тръмп с лидера на Северна Корея Ким Чен-ун.
За това съобщи Тръмп, без да даде повече подробности за постигнатата договорка, съобщи Ройтерс, цитирана от БТА.
Вчера държавният секретар Майк Помпео заяви, че изпраща екип да подготви срещата на върха, която ще се състои в Азия в края на февруари.
Предишната среща между Тръмп и Ким се състоя през юни в Сингапур. Това беше първата среща между действащ президент на САЩ и севернокорейски лидер.
На нея Ким Чен-ун пое ангажимент да работи за денуклеаризация на Корейския полуостров, но още не е предприел конкретни стъпки в тази насока според Вашингтон.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец