Университетът Кейбридж няма да провежда присъствени лекции през цялата следваща академична година заради пандемията от новия коронавирус, съобщи Би Би Си.
Лекциите ще са достъпни онлайн, допуска се и провеждане на занимания с малък брой студенти при спазване на физическа дистанция, е решението на университета.
През този семестър академичните бази са затворени.
Кеймбридж има готовност да промени мерките, ако ситуацията го позволява.
"Предвид факта, че и занапред ще бъде препоръчително да се спазва социална дистанция, университетът взе решение да няма присъствени лекции в следващата академична година", коментират от учебното заведение.
От март всички учебни дейности се провеждат онлайн. Изпитите също ще се проведат дистанционно.
По-рано университетът в Манчестър обяви, че следващия семестър ще провежда само онлайн обучение. Въпреки това двата университета имат право да изискват пълни такси от студентите.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец