САЩ възнамерява да разположи безпилотен самолет в Япония, с който да следи действията на Северна Корея.
Вашингтон и Токио вече са разгледали възможността безпилотният летателен апарат модел „ЕрКю-4 Глобъл Хоук” да бъде разположен във военната база Мисава, префектура Аомори.
Досега САЩ е изпратила два апарата „ЕрКю-4 Глобъл Хоук” в Гуам. С тях Вашингтон следи маневрите на севернокорейската флота.
Обстановката между КНДР, САЩ и Южна Корея остава напрегната. В петък Пхенян разположи втора балистична ракета със среден обсег по източното крайбрежие.
Северна Корея неведнъж заплаши САЩ с ракетни атаки, но от Белия дом съобщиха, че предупрежденията на Пхенян остават само на думи.
Следете новините ни в :



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни