Трима души са загинали, а 31 са били ранени в резултат на масиран ракетен огън срещу Харков в понеделник сутринта, съобщи по обяд ръководителят на Харковската областна военна администрация Олег Синегубов.
Обстрелът с ракетни установки за залпов огън срещу Харков е започнал в 3:40 през нощта и е бил насочен изключително срещу цивилни обекти. В Слобидския район една ракета е поразила и унищожила помещения на училище.
В 4:00 ракета е уцелила 6-етажен блок, като напълно е унищожила един от входовете. На място са били изпратени спасители от Държавната служба за извънредни ситуации на Украйна, които са успели да извадят жива 86-годишна жена. В Основянския район ракети са поразили складови помещения. Сред ранените са две деца - на 4 и на 16 години, в болница са хоспитализиани 31.
В 10:27 в профила си в Телеграм Синегубов предупреди за нови ракетни атаки и призова жителите на Харков да не излизат на улицата без особена нужда.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7767
3
11.07 2022 в 15:45
Изроди мръсни.
5923
2
11.07 2022 в 14:33
7550
1
11.07 2022 в 13:51
Излезе благотворителният календар на варненските пожарникари (галерия)
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
Съдът на ЕС не е издавал решение срещу влизането ни в еврозоната
Къмпинг ''Арапя'' е под вода
Говорит США: Има риск европейската цивилизация да бъде заличена
Песента, която милиони руснаци тайно припяват и плаши Путин