Полша ще изпрати 40 000 войници на границата с Беларус и Русия, стана ясно днес.
Заместник-министърът на отбраната във Варшава Цезарий Томчик заяви, че преди руско-беларуските учения "Запад - 2025" Полша ще изпрати около 40 000 войници на границата, съобщиха полските медии.
Според Томчик страната се е подготвяла за тези маневри от няколко месеца, а учения са проведени с участието на над 30 000 войници и съюзници от НАТО, за да се отработят мерки за отговор.
По-рано полските власти затвориха границата с Беларус и също поискаха военна подкрепа от НАТО.
Ученията „Запад-2025“ са насрочени за 12-16 септември.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-60
5
12.09 2025 в 07:11
-8795
4
11.09 2025 в 23:29
4020
3
11.09 2025 в 21:10
17764
2
11.09 2025 в 19:46
Или искат орките да стигнат до техните граници, за да се сетят да се бият срещу тях?
На това му казваме малодушие.
3360
1
11.09 2025 в 19:29
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия