Подвижни ветеринарни екипи ще се грижат за камилите и конете в археологическите обекти в Египет

OFFNews 28 October 2024 в 10:30 646 0
Камила в Кайро

Снимка Екатерина Антонова, БТА

Камила в Кайро

Министрите на туризма и на паметниците на културата на Египет Шериф Фатхи и на земеделието Алаа Фарук дадоха началото на Националната програма за грижа и защита на конете, камилите и домашните животни в археологическите обекти, обяви туристическото ведомство. Церемонията се състоя на платото в Гиза до Големите пирамиди.

Проектът предвижда предоставянето на редовна безплатна ветеринарна грижа и ваксинация чрез мобилни клиники и екипи от специалисти. Фатхи изтъкна ролята на животните за бранша и подчерта, че отношението към тях трябва да е хуманно, а малтретиране не трябва да се допуска.

Програмата е част от инициативата “Бедая” (“Начало”), в рамките на която 850 ветеринарни фургона бяха разположени в цялата страна, за да обслужват около 1,34 милиона селскостопански животни.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Най-святото семейство: Родът на св. Василий Велики и св. Григорий Нисийски