Отровеният с "Новичок" британец Чарли Роули беше изписан от болницата три седмици след отравянето с нервнопаралитичното вещество, съобщи Би Би Си.
45-годишният британец и неговата партньорка - 44-годишната Доун Стърджис, бяха приети в болница на 30 юни след излагане на невротоксичния агент. Жената почина на 8 юли.
От болницата обявиха, че Роули е преминал през "нещо ужасно, което повечето от нас не могат да си представят".
Оттам изразиха съжалението си за смъртта на Доун Стърджис.
"Продължаваме да мислим за семействата на Чарли и Доун и да ги подкрепяме в трудния процес на приемането на смъртта на жената", допълниха от лечебното заведение.
С "Новичок" преди месеци бяха отровени и бившият руски шпионин Сергей Скрипал и дъщеря му Юлия.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Излезе благотворителният календар на варненските пожарникари (галерия)
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
МФ публикува новия Бюджет'26 - осигуровките скачат от '27, повишават се МРЗ, майчинство, осигурителен доход
Съдът на ЕС не е издавал решение срещу влизането ни в еврозоната