Американският подводен дрон, иззет от Китай миналата седмица, е бил върнат, потвърди Пентагонът.
Дронът на флота на САЩ беше иззет на 15 декември от китайски боен кораб в международните води на Южнокитайско море - на около 92 км северозападно от залива Субик във Филипините. САЩ поискаха връщането на подводната машина, която била използвана за научни изследвания.
В четвъртък от флота на САЩ съобщиха, че са готови да се изправят срещу Китай, ако те продължат така да следят действията им в морето.
В изявление САЩ заявиха, че ще "летят, плават и работят в Южнокитайско море", което се позволява от международното право.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23899
2
20.12 2016 в 09:29
35235
1
20.12 2016 в 08:53
Поздрав!
Божидар Божанов: Заявката за вето на санкциите е стратегическа грешка
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Мяра: Над две трети от българите се гордеят с Дара
Срещу руската мурзилка Радев трябва да се реагира веднага
Румен Радев и Володимир Зеленски обсъдиха производството на дронове у нас
България ще наложи вето върху санкциите срещу Русия, ако Гундяев остане в списъка