Китай върна на САЩ иззетия подводен дрон

OFFNews 20 December 2016 в 08:23 3255 3
Китай върна на САЩ иззетия подводен дрон
Корабът за океанографски проучвания, спуснал дрона.

Американският подводен дрон, иззет от Китай миналата седмица, е бил върнат, потвърди Пентагонът.

Дронът на флота на САЩ беше иззет на 15 декември от китайски боен кораб в международните води на Южнокитайско море - на около 92 км северозападно от залива Субик във Филипините. САЩ поискаха връщането на подводната машина, която била използвана за научни изследвания.

В четвъртък от флота на САЩ съобщиха, че са готови да се изправят срещу Китай, ако те продължат така да следят действията им в морето.

В изявление САЩ заявиха, че ще "летят, плават и работят в Южнокитайско море", което се позволява от международното право.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    23899

    2

    кикимора

    20.12 2016 в 09:29

    Ми те за това са го взели, за да го върнат. Помислили са че американците са го загубили.

    35235

    1

    Лопе де Вега

    20.12 2016 в 08:53

    Светкавично са го прекопирали!

    Поздрав!
     
    X

    Бензин няма. Фронтова линия с Камен Невенкин 17.06.2026