Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг потвърди, че възнамерява да напусне поста си след като изтече мандатът му през есента на 2023 г.
Изявлението му бе направено на Срещата на върха за демокрация в Копенхаген, като изказването му е публикувано на сайта на алианса.
"Дадох ясно да се разбере, че нямам никакви други планове, освен да напусна поста си през есента. На този пост съм два пъти по-дълго, отколкото планирах първоначално, и това е всичко, което мога да кажа по този въпрос", каза Столтенберг в отговор на въпроса дали ще се съгласи да продължи работата си като генерален секретар на НАТО, ако страните членки на пакта го помолят за това.
Той изрази увереността си, че страните от алианса ще успеят да намерят отличен негов приемник.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17983
1
16.05 2023 в 00:21
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му