Американската Агенция за храните и лекарства разследва съобщение за 6 смъртни случая, които са свързани с употребата на енергийни напитки.
Компания, която произвежда кофеиновото питие, е дадена под съд след смъртта на 14-годишно момиче от щата Мериленд. Тя е починала от инфаркт, след като изпило две кутии от енергийната напитка.
В иска срещу компанията се посочва, че производителят не е направил достатъчно, за да са ясни опасностите, свързани с употребата на продукта.
Роднините на момичето признават, че е имало сърдечни проблеми, но кофеиновата напитка е усложнило състоянието ѝ.
С този случай в САЩ се изостря обществения спор за безопасността на безалкохолните напитки с високо съдържание на кофеин, които са изключително популярни сред младежите.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24.10 2012 в 14:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му