
Бундестагът днес ще проведе дебат, посветен на разследването на крайнодясна терористична група, за която се предполага, че е планирала да свали германското правителство, съобщи ДПА.
Комисиите по правни въпроси и по вътрешни работи ще заседават на специална сесия, а членовете на германския парламент ще могат да поставят запитвания за разследването към парламентарната контролна комисия, която заседава при закрити врата, посочва БТА.
Двайсет и пет заподозрени, включително бивш депутат, бяха задържани при серия от полицейски акции в сряда. Според прокуратурата те се опитвали да съборят демократичния ред и да сложат на власт ново правителство.
Прокурорите смятат, че основните заподозрени принадлежали към терористична група, свързана с екстремисткото движение "Граждани на райха", което не признава властта на германската държава.
Парламентарната група на консервативните Християндемократически съюз (ХДС) и Християнсоциален съюз (ХСС) поиска специалните заседания на парламента, за да се установи дали заподозрените са били предупредени предварително, за да могат да се освободят от оръжия и други доказателства преди операциите на полицията.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-7757
1
12.12 2022 в 12:34
"Цирк Буш". Сега ще гледаме приемникът му - "Цирк Бундестаг"!
Иран: Отварянето на Ормузкия проток зависи от САЩ
Съдът остави за постоянно в ареста Христо Широков от ДПС
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона
Украйна увери, че не е насочвала дрона към България и обеща разследване
Външната министърка насрочи среща с украинската посланичка заради дрона