Десет души са жертвите при стрелба в училище в град Грац, в югоизточната част на страната, предаде Ройтерс.
Сред убитите има ученици и преподаватели. Има и ранени, но все още не се съобщава зa точния брой.
По данни на агенция Ройтерс заподозреният на атаката е ученик, за когото се предполага, че се е самоубил.
В района на училището има масирано полицейско присъствие и агенти на специалното подразделение „Кобра“. Зоната е отцепена. Сградата се претърсва щателно.
По-късно Австрия обяви 3-дневен траур след стрелбата в училище „Борг“, съобщи федералният канцлер на страната Кристън Стокър по време на брифинг.
Той изказа съоблезнования за близките на загиналите и призова:
„Училищата ни трябва да останат безопасни места, където учениците да могат да учат на спокойствие, без да се чувстват застрашени“, посочи Стокър.
От утре в 10:00 ч. сутринта местно време в цялата страна ще бъде почетена паметта на жертвите с минута мълчание.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
3
10.06 2025 в 18:03
-1243
2
10.06 2025 в 17:46
5
1
10.06 2025 в 14:53
Три тела открити в общежитие в Угърчин
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
СВО идет по плану: ВСУ спря тока в Севастопол
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му