Уелс обърна Белгия, Бейл срещу Роналдо на полуфинал

Защитата на "червените дяволи" стана за смях

OFFNEWS 02 юли 2016 в 08:23 3257 0

Уелс се класира сензационно на полуфинал на Евро 2016, след като обърна от 0:1 до 3:1 считаният за фаворит отбор на Белгия в Лил. Така в спор за място на финала в Париж на 10 юли "драконите" ще се изправят срещу Португалия. Двубоят в Лион ще представи любопитен сблъсък между две от звездите на Реал Мадрид - Гарет Бейл и Кристиано Роналдо.

Иначе мачът в Лил започна по фантастичен начин за белгийците, които бяха подкрепяни от крал Филип и над 10 000 на трибуните. "Червените дяволи"взеха инициативата в начолото и създадоха куп положения пред Хенеси. В 13-ата минута Раджа Наинголан с топовен шут извън наказателното поле откри. След гола белгийците вместо да засилят натиска, приеха играта в своята половина и сгрешиха.

В 26-ата минута Тибо Куртоа забави неизбежното с фантастична намеса, но в 30-ата беше безпомощен след попадение на завърналия се след контузия Ашли Уилямс. През второто полувреме Уелс довърши започнатото. В 50-ата минута Хал Робсън-Кану матира защитата на Белгия и изведе Уелс напред. Закъснелият опит на Белгия за обрат не успя. В 86-ата Сам Воукс с главаоформи крайното 3:1 и прати Белгия у дома, което на практика означаваше на 20 км от Лил.

"Don't take me home", възкликна в профила си във Фейсбук звездата на Уелс Гарет Бейл, като използва рефрена от популярна фенска песен.

Уелс - Белгия 3:1

0:1 Нианголан 13
1:1 Аш. Уилиямс 31
2:1 Робсън-Кану 55
3:1 Воукс 85

Уелс: Хенеси, Честър, Аш. Уилиямс, Дейвис, Гънтър, Алън, Ледли, Рамзи (90 - Колинс), Тейлър, Робсън-Kану (80 - Воукс), Бейл

Белгия: Куртоа, Мюние, Алдервайрелд, Денайер, Дж. Лукаку (75 - Мертенс), Витсел, Нианголан, Ферайра-Караско (46 - Фелайни), Де Бройне, Азар, Р. Лукаку (83 - Батшуай)

Стадион: "Пиер Мороа", Лил
Съдия: Дамир Скомина (Словения)